Wiele początkujących osób zastanawia się od czego rozpocząć zmianę sylwetki. Z pozoru sprawa wydaje się dosyć prosta – od ćwiczeń. Zaczynamy przeszukiwać internet, chłoniemy coraz to więcej wiedzy niczym gąbka. Po kilku dniach robi się nam niezły mętlik w głowie – nie wiemy co będzie dla nas lepsze, pojawiają się sprzeczne informacje, zwłaszcza dużo mitów krąży na temat spalania tłuszczu. Samą lekturą na temat treningu jesteśmy zmęczeni, a nie mówiąc już o właściwym treningu.

Moim celem tworząc tę stronę jest usystematyzowanie i uporządkowanie tej wiedzy. Fajnie jest, kiedy można w przejrzysty sposób od A do Z mieć zebrane informacje na temat treningu, diety oraz podejścia do tego sportu.

Najpierw powinniśmy się zastanowić co tak naprawdę nas interesuje – obrać konkretny cel. Dla niektórych z Was będzie to sam proces zrzucenia tłuszczu, dla innych zbudowania masy mięśniowej a dla ostatniej grupy to i to. Niezależnie od wybranego celu powinniśmy zacząć swoją przygodę od treningu, szczególnie polecam trening siłowy. Zależnie od diety pozwala osiągnąć on ww. cele.