Trenuj całe ciało!

Dlaczego warto jest ćwiczyć całe ciało?

Pewnie znajomi jest Ci widok niejednego pakera z ponad 40 cm w bicepsie i cienkimi nogami jak u bociana… Chyba większość bywalców siłowni zaczynała od treningu klaty czy bicepsa a pozostałe partie pomijała, bądź traktowała je po macoszemu.  Pomijając aspekt wizualny, cienkie nogi wcale nie sprawią, że zbudujemy więcej mięśni na klacie czy bicepsie. Sprawa wygląda nieco inaczej. Chcąc wykorzystać maksymalnie swój potencjał genetyczny powinniśmy rozwijać ciało harmonijnie – trenując wszystkie partie mięśni.  Trening wszystkich partii mięśniowych sprawia, że ciało rozwija się bez dysproporcji.  Trudno jest wyciskać duże ciężary na ławce jeśli Twój triceps jest słaby itp. Zależność jednych mięśni od drugich sprawia, że nie trenując jednych mięśni nie jesteśmy w stanie rozwinąć innych w pełnym zakresie. Drugim aspektem jest fakt, że trening całego ciała mocno pobudza organizm do większej produkcji testosteronu. Dlatego omijanie tak dużej grupy mięśniowej jak nogi nie jest dla osób trenujących zbyt korzystne.

Znajomy jest też tzw. „pakiet dyskotekowy”, czyli trening klaty, bica i barków. Reszta jest pomijana. Komicznie wygląda duży biceps przy płaskim tricepsie i spora klata przy plecach jak u panienki.

Zachęcam więc wszystkie osoby trenujące by ćwiczyły wszystkie mięśnie. Harmonijny rozwój sprawia, że sylwetka jest bardziej estetyczna i możemy dzięki temu rozwinąć jeszcze większą muskulaturę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *