Jak szybko schudnąć?

Okres od jesieni do wiosny nie sprzyja utrzymywaniu odpowiedniej wagi. Mniejsza aktywność fizyczna, większe pokusy na kaloryczne jedzenie sprawiają, że nabieramy dodatkowych kilogramów.
Jak więc szybko zrzucić dodatkowe kilogramy?

1. Wyrzuć śmieciowe jedzenie, bądź je ogranicz do minimum

Krokiem pierwszym będzie wyrzucenie śmieciowego jedzenia z Twojego menu. Colę zastąp wodą z cytryną lub herbatą, zamiast zjeść cały placek ulubionej pizzy może ogranicz się do 2 kawałków.

2. Jedz tak aby wywołać deficyt

Ważne żeby wykreować odpowiedni deficyt, czyli niedobór kalorii, oczywiście z głową. Jedz w większości to co lubisz, natomiast kontroluj ilość spożywanych kalorii. Można chudnąć bez wyliczania z kalkulatorem każdego ziarenka ryżu… Wystarczy orientować się w kaloryce danego produktu aby wiedzieć na ile kalorii możesz sobie pozwolić w danym posiłku.

3. Bądź konsekwentny w tym co robisz

Proces odchudzania to nie tylko bycie na diecie. To również sprawdzian dla psychiki. Konsekwentne trzymanie się założeń żywieniowo-treningowych skutecznie przybliży Cię do wymarzonego celu.

Przykładowo, że ustaliłeś sobie deficyt I spożywasz dziennie ok 2500 kcal, to każdego dnia staraj się trzymać tego pułapu. Waż się raz na tydzień, I nie sugeruj się tylko wynikiem na wadze ale też po wymiarach i ogólnej sylwetce w lustrze.

4. Wywołaj większy deficyt dodatkową aktywnością fizyczną

Ciężko idzie Ci wywołanie deficytu dietą? Masz wrażenie, że jesz mało a nie chudniesz? W takim razie, dorzuć dodatkową aktywność np. 30-60 min spaceru, jazda na rowerze itp.

5. Uważaj na przekąski

Wbrew pozorom takie przekąski jak orzeszki ziemne, których garstka – ok 100 g może zabrać nam nawet połowę wywołanego deficytu.. Orzechy są bardzo kaloryczne I trzeba uważać żeby nie przesadzić z ilością.

6. Śpij minimum 7-8 godzin dziennie

Długi sen zapewnia odpowiednią regenerację. Gdy jesteśmy niewyspani to wydziela się w organizmie więcej hormonu stresu.

7. Pij dużo wody

Odpowiednie nawodnienie sprzyja zmniejszeniu apetytu, sprawia, że nasz organizm jest bardziej oczyszczony.

Proces odchudzania nie jest skomplikowany, ważne jest aby pamiętać o wywołaniu odpowiedniego deficytu, a także konsekwencji w jego utrzymaniu. Przez miesiąc udało mi się zredukować wagę z 92 kg na 89 kg. Wywołałem odpowiedni deficyt spożywając mniej kalorii – białko zostało na stałym poziomie, zmniejszyłem natomiast spożycie węglowodanów. Deficyt zwiększyłem po 2 tygodniach chodząc do pracy pieszo 2×30 min. Myślę, że w ciągu kolejnego miesiąca zrzucę kolejne 3 kilogramy, co znacznie uwidoczni moje mięśnie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *