przedramiona ćwiczenia

Porusz swoje przedramiona

Kto by nie chciał mieć dużych, pękatych i żylastych przedramion?

Jasne, że każdy bywalec siłowni. Dobrze rozwinięte przedramiona to nie tylko walory estetyczne i przejaw ogólnopojętej siły, ale również świetne wspomaganie podczas wszelkich ćwiczeń.

Przedramiona pracują praktycznie cały czas: pisząc na klawiaturze, krojąc chleb itp. Niestety czynności dnia codziennego nie stanowią odpowiedniego bodźca do ich wzrostu. Cięższe prace fizyczne w pewnym stopniu pozwolą rozwinąć przedramiona np. rąbanie drewna, kowalstwo itp.

Przedramiona pracują również przy treningu innych partii mięśniowych: podciąganie na drążku, uginanie sztangi na biceps, martwy ciąg itd. W większości przypadków zmęczenie przedramion podczas treningu innych partii jest wystarczające dla harmonijnego i proporcjonalnego ich wzrostu.

Co należy zrobić jeżeli Twoje mięśnie przedramion są nieproporcjonalnie mniejsze w stosunku do reszty ramienia? Swój trening należy więc wzbogacić o ćwiczenia angażujące tylko mięśnie przedramion. Przedramiona w 90-100% składają się z włókien czerwonych wolno-kurczliwych, a więc przygotowane są długiej pracy z mniejszym obciążeniem.

Absolutne top wśród ćwiczeń na rozwój przedramion:

1. Uginanie nadgarstków ze sztangą siedząc 2-3 serie (wewnętrzna część przedramion)

2. Zwijanie linki z zawieszonym ciężarkiem 2-3 serie (wewnętrzna część przedramion)

3. Uginanie nadgarstków ze sztangą trzymaną tyłem stojąc 2-3 serie (można użyć nieco większych ciężarów) (wewnętrzna część przedramion)

4. Uginanie ramion ze sztangą trzymaną nachwytem 2-3 serie (zewnętrzna część)

5. Zwis na drążku – 2 serie (wzmacnia chwyt)

Trening przedramion polecam wykonywać 2-4 razy w tygodniu łącząc go z treningiem dowolnych partii mięśniowych. Wybieramy 2-3 ćwiczenia na jednej sesji treningowej. Ćwiczenia na tę specyficzną grupę mięśniową należy wykonywać dokładnie technicznie, z ciężarem pozwalającym wykonać pracę w jednej serii nie mniej niż 1 minutę. Nie ma co rozdrabniać się na ilość powtórzeń tylko na czas wykonywania ćwiczenia. By trening przedramion był w pełni skuteczny należy wykonywać każdą serię do upadku mięśniowego – nawet gdy mięśnie pieką. Pozwoli to na maksymalne pobudzenie włókien mięśniowych.

Jeśli klika minut po treningu przedramion nie będziesz w stanie utrzymać nic w swoich dłoniach to znak, że Twój trening był całkiem udany 😉

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *